Święta Hildegarda z Bingen pozostawiła nam kompletny program zdrowia duszy, ciała i ducha.

Opiera się on m.in. na sześciu tzw. złotych regułach życia:

  1. Traktuj produkty żywnościowe jako środki lecznicze.
  2. Czerp energię życiową z czterech żywiołów:ziemi, wody, powietrza i ognia.
  3. Przestrzegaj zdrowej równowagi między snem i czuwaniem.
  4. Zwracaj uwagę na rozsądną równowagę pomiędzy pracą a odpoczynkiem.
  5. Oczyść ciało z toksyn poprzez kąpiele, saunę oraz zabiegi odtruwające
  6. Podtrzymuj uzdrawiające siły ducha.

Święta Hildegarda wskazuje zatem nie tylko na zdrowe odżywianie, ale napomina pracoholików i tych, którzy nie przestrzegają zasady zdrowego, odpowiednio długiego snu.

Podkreśla znaczenie wielokierunkowego detoksu, czyli usuwania „złych soków”.

Inna ważne zasada, którą zaleca św.Hildegarda to umiar, czyli własna, indywidualna miara we wszystkim, cokolwiek człowiek czyni.

Medycyna świętej z Bingen po setkach lat jawi się nam znowu jako doskonały przykład holistycznego spojrzenia na człowieka i jego zdrowie. Nie można jej jednak sprowadzać wyłącznie do diety i analizy wartości odżywczej poszczególnych produktów spożywczych, gdyż byłoby to wręcz odarciem jej z tego, co najbardziej istotne i bogate.

W Oazie Zdrowia dajemy Państwu możliwość odkrycia, zrobienia pierwszego kroku w odkrywaniu fenomenu św.Hildegardy z Bingen na wielu płaszczyznach jej dokonań: teologicznej, medycznej, muzycznej i wielu innych.

Dwa razy w roku organizujemy 8-10 dniowe warsztay- spotkania ze św.Hildegardą, u stóp góry św.Krzyża, z pobenedyktyńskim świętokrzyskim klasztorem, gdzie nasze rozważania mogą dotknąć majestatu samego Boga.

Zainteresowanych udziałem w tych (wciąż niszowych) spotkaniach wiosennych, uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny: 695 081 601.

Zapraszamy serdecznie!