Choroby reumatyczne to prawdziwa plaga naszych czasów. Wiele osób radzi sobie z dotkliwym bólem, stosując chemiczne środki  z grupy niesterydowych leków przeciwzapalnych(NLPZ), bo tylko takie pozostają w dyspozycji lekarzy.

Leki te wykazują jednak wysoką toksyczność i przy długim stosowaniu mogą uszkadzać ważne narządy wewnętrzne(wątroba, nerki), co zresztą opisują ulotki przylekowe.

Ból jest jednak dotkliwy i zawsze znacząco obniża codzienny komfort życia, co skłania do ich stosowania, mimo świadomości skutków ubocznych.

Ponadto działanie tego typu często nie ma działania przyczynowego, dlatego wyniszczenie organizmu, a przy tym rozwój choroby niebezpiecznie postępują.

W przypadku szeroko rozumianego reumatyzmu, dużym wyzwaniem jest lek o bezpiecznym działaniu przeciwzapalnym.

Taki zestaw roślinny zaproponowała ludziom św.Hildegarda z Bingen, a ja dziś chciałabym Państwu go zaproponować.

Mieszanka z nasionami selera (60 g) to znakomicie sprawdzony przez lata ziołowy proszek, zawierający ponadto sproszkowane zioła ruty zwyczajnej(20 g), skalnicy(5 g) oraz gałkę muszkatołową (15 g) i goździki(10 g).

Tak przygotowany proszek stosuje się w sposób zalecany przez św.Hildegardę, nota bene bardzo ciekawy.

Otóż 1 łyżeczkę proszku należy zmieszać z 1 łyżeczką konfitury z owoców pigwy(nie pigwowca!), następnie posmarować tym kromkę chleba i zjeść powoli, przeżuwając dokładnie każdy kęs i mieszając go ze śliną. Robimy to po śniadaniu.

Warto przestrzegać tego zalecenia, gdyż pośpieszne połykanie mieszanki spowoduje słabe działanie lecznicze i dyskomfort w żołądku.

Tak stosowana mieszanka działa bardzo szybko i skutecznie, nie tylko w chorobach reumatycznych, ale także w chorobie Parkinsona. W tej trudnej chorobie kuracja powinna być dłuższa: nawet do 6 miesięcy.

Mieszanka seleria może być też pomocna w nagłych, bolesnych atakach bólów reumatycznych i atretycznych. Wtedy zaleca się nawet 3 razy dziennie przeżuwać 1 łyżeczkę ziół, mieszając ze śliną.

Po 2-3 dniach nawet silne bóle powinny ustąpić.

Mieszankę seleria wraz z domową konfiturą z pigwy można zamówić u nas telefonicznie:

pod numerem tel. 695 -081 601.

Polecam!

Teresa Tomaszewska