Dom na odludziu – marzenie wszystkich Amerykanów w okresie pandemii Covid-19 mogą Państwo spełnić już w te wakacje!

Zapraszamy serdecznie do naszej Oazy Zdrowia, w sercu legendarnych Gór Świętokrzyskich, u stóp góry Łysiec znanej także jako Łysa Góra.

Na jej szczycie znajduje się pobenedyktyński Klasztor i mające ponad tysiącletnią  historię Sanktuarium Relikwii Drzewa Świętego.

Ciągłość tej historii została przerwana na wiele lat,  dlatego Sanktuarium jest mało znane nawet Polakom. A to wielki skarb duchowy i kulturowy.

Z naszego siedliska wędruje się na Święty Krzyż  tylko 30 minut, przepięknym fragmentem czerwonego szlaku świętokrzyskiego, przez Puszczę Jodłową, unikat przyrodniczy, podobnie jak gołoborze, które można obejrzeć po drodze.

Góry Świętokrzyskie są idealne na lato: łagodne, zielone trasy dla wędrówek pieszych, wielość zabytków przyrody, kultury, architektury,  historii, geologii.

A gdzie na nocleg? Oczywiście do Oazy Zdrowia!

Bo tu ekologicznie, kameralnie, domowo. W okresie pandemii przyjmujemy mniej Gości, aby Państwo czuli się bezpieczniej.

Gotujemy (podobno) smacznie, lekko i ziołowo. Dzień zaczynamy od owsianki lub orkiszanki, z mnóstwem aktualnie dostępnych owoców, migdałów, ziaren, wg zaleceń św.Hildegardy z Bingen, autorki genialnego programu dla zdrowia – duszy i ciała. Zawsze muszą być galgant i bertam, genialne przyprawy z ksiąg świętej Mniszki. Nasi Goście szczególnie lubią aromatyczne zupy, mięska marynowane w ziołach i kwiatowe napitki. Kuchnia jest urozmaicona, a posiłki serwowane w uzgodnionych indywidualnie porach. Do tego szklaneczka naszego kwasu chlebowego i..czegóż więcej trzeba.

W czasie pandemii mniej jest spotkań integracyjnych, ale to ma też swoje plusy, bo pozwala na lektury, spacery, czy zwykłe leniuchowanie, które czasem też jest bardzo potrzebne.

Warunki są wręcz idealne: cisza, kipiąca zieleń, jakby bujniejsza w tym roku, cudowne widoki z naszych tarasów na świętokrzyskie zbocza.

Rowery, dla wytrwałych mamy również na miejscu. Bo sprawność fizyczna to przecież jeden z filarów odporności. A tej szczególnie nam teraz potrzeba.

A propos zdrowia: jest ono motywem wizyt wielu naszych Gości, którzy oczekują wysłuchania i porad w zakresie  diety i ziół pomocnych w ich stanie zdrowia, a raczej choroby. Staram się służyć im swoją wiedzą i pasją.

Wakacje 2020 właśnie się zaczęły. Zapraszamy serdecznie do Oazy Zdrowia!