Szanowni Goście Oazy Zdrowia!

Od piętnastu  lat zapraszam Was po swój skromny  dach, goszczę przy moim stole, wkładając w to całe swoje serce.

A od dziesięciu – spotykam się z Wami w Zielarni Oaza – doradzając sposoby na zdrowie, poprzez dietę i drogocenne zioła.

Dlatego chciałabym dziś napisać trochę o sobie.

Nazywam się Teresa Tomaszewska, jestem dyplomowanym ziołoznawcą, a z zamiłowania – fitoterapeutą.

Także dyplomowanym dietetykiem, z zamiłowania i praktyki – dietoterapeutą.

Te „rozszerzenia” wynikają z braku odpowiednich kierunków kształcenia i mojego głębokiego poczucia misji pomagania ludziom w chorobach, zwłaszcza przewlekłych. To wymaga sporo pracy własnej, kursów, ale potrzeby są ogromne. Choćby wobec plagi chorób autoimmunologicznych, której doświadcza nasze pokolenie.

Sama od 27 lat zmagam się z reumatoidalnym zapaleniem stawów, dlatego wielka wartością jest dla mnie służba ludziom codziennie zmagającym się z chorobami, z którymi po prostu trzeba żyć. Na wysokim lub bardzo niskim poziomie…Dlatego prowadzę także indywidualne konsultacje, twierdząc, że zmiana na lepsze życia jednego chorego jest cenniejsza, niż napisanie książki(!) Dla chorego i dla mnie.

Patronką mojej działalności jest święta Hildegarda z Bingen – niezwykła Benedyktynka z okresu średniowiecza, która wierna otrzymanym od Boga wizjom, ofiarowała ludzkości wielki dorobek intelektualno-duchowy, w tym kompletny, holistyczny program zdrowia.

Mnie zafascynowała nieprawdopodobną siła ducha, pokornego i oddanego przewodnictwu Bożego światła, dumnym pięknem i odwagą kobiecości.

Swoją, ciągle skromną (wobec mocy i mądrości natury) wiedzą dzielę się także z innymi, prowadząc wykłady dla seniorów z Uniwersytetów Trzeciego Wieku, pasjonatów natury i ludzi zawodowo z nią związanych(farmaceuci, leśnicy).

Wielką radością są dla mnie warsztaty stacjonarne i w terenie, dla dorosłych i dzieci.

Mam nadzieję, że dla uczestników są one również taką frajdą:)

Myślę sobie, że jak na osobę, która 27 lat temu usłyszała od lekarza”nie nadaje się ani na rentę, ani do pracy” jest to dość dobry wynik współpracy z naturą.

Z każdym z Państwa dzielić się pragnę tym, co dobre, licząc na współpracę.

Życzę Państwu zdrowego i twórczego każdego dnia!