Z radością informujemy Państwa, że w wakacje 2020 świętujemy 15-lecie naszej Oazy Zdrowia pod Świętym Krzyżem.

Aż trudno uwierzyć, jak szybko upłynął ten czas!

Widać go w zieleni, która okoliła nasz dom, naszej małej Córeczce, która jest dziś dzielną studentką, a przede wszystkim – we wspomnieniach tak wielu Gości, którzy odwiedzili nasze siedlisko.

Wakacje, ferie, Sylwestry, rekolekcje, pielgrzymki, wieczory z piosenką, biesiady, rocznice, zjazdy koleżeńskie, pogaduchy do białego rana.

Między tym – warsztaty pełne wiedzy i wędrówek w poszukiwaniu cennych skarbów natury , a czasem – naszych skrzatów!

I – oczywiście – rozmowy o zdrowiu – uważne, długie, często trudne, okraszone łzami…

Ale zawsze – indywidualne, zmieniające szkodliwe nawyki i dające świadomość tego, co ważne na przyszłość.

Nasza Patronka – św.Hildegarda z Bingen,  nie przestaje wspierać nas w rozwoju, poszerzaniu wiedzy i horyzontów rozumienia zdrowia i harmonii ducha, duszy i ciała.

Z bogactwa Jej dorobku korzysta coraz więcej osób, uczestników spotkań ze świętą Mniszką: jej wiarą, wiedzą, modlitwą, muzyką, kuchnią; pachnącą nie tylko bertramem i galgantem…

Agroturystyka trochę ustąpiła miejsca zielarni Oaza, w pasażu na parkingu w Hucie Szklanej, gdzie z przyjemnością serwujemy zimny podpiwek i kwas chlebowy – cudowne napoje z dawnych czasów.

Są trochę zapomniane, wielu naszych Klientów odkrywa, że to pyszne, znakomite izotoniki i probiotyczne napoje z pianką. Służą strudzonym świętokrzyskim wędrowcom, ambitnym cyklistom i wracającym co roku smakoszom. Dorosłym i dzieciakom.

W jubileuszowym roku wprowadziliśmy do oferty Kwas Chlebowy Biały – czysto jęczmienny, lekki, jakby z cytrusową nutką.

Odbiór wśród naszych Klientów jest znakomity, wierzymy, że na zawsze zagości w ich sercach:)

Zielarnia pełna jest unikalnych produktów dla zdrowia i urody, regionalnych przysmaków i miodów, a wiele osób może skorzystać z indywidualnych porad dietetycznych i zielarskich.

Do agroturystyki zapraszamy już tylko na dłuższe pobyty; zresztą stała się ona miejscem odwiedzanym przez Gości i ich znajomych, co jest chyba dość typowe dla takich kameralnych obiektów.

Dlatego jest ekologicznie, spokojnie, rodzinnie i (podobno) smacznie.

Wszystkim naszym cudownym Gościom dziękujemy za zaufanie, szacunek dla naszej pracy, wszystkie ciepłe słowa i gesty, za rekomendacje i powroty.

Bo miło popatrzeć, jak wzrastacie i piękniejecie z każdym rokiem!