Święta Hildegarda pozostawiła wiele cennych receptur na zdrowotne mikstury. Dla mnie – najcenniejszą okazuje się zawsze eliksir z rzęsy wodnej, który daje znakomite efekty w normalizacji pracy układu immunologicznego

Jest to szczególnie cenne u osób, cierpiących na choroby z grupy autoimmunologicznych: m.in:toczeń, łuszczyca, RZS, Stwardnienie rozsiane(SM), choroby tarczycy(Hashimoto, Gravesa-Basedowa), a także w przypadku raka.

Św.Hildegarda opisała także tzw.Vicht, czyli zespół objawów, które wyprzedzają wystąpienie raka u danej osoby. Są to częste przeziębienia, bóle reumatyczne, bóle serca, bóle kolkowe i żołądkowo-jelitowe oraz rwące bóle głowy.

Jest to opis skrótowy i budzi ogromne zainteresowanie ale tym razem nie będę pisać o tym zbyt obszernie.

Niewątpliwym jest, że napój z rzęsy wodnej sprawdził się znakomicie najcięższych chorobach jako uzupełnienie chemio-i radioterapii, a także jako alternatywa dla antybiotykoterapii – w przebiegu infekcji bakteryjnych i wirusowych.

Napój z rzęsy to także znakomity środek profilaktyczny, w sezonie przeziębień i przesilenia wiosennego, a także w czasie rehabilitacji.

Napój zawiera 12 cennych składników( m.in: imbir, cynamon, miód, wino, soki z ziół), ale trudno jest go wykonać samodzielnie, dlatego stosuję gotowe produkty firmowe.

Kuracja podstawowa to 3 litry napoju, stosowane codziennie, na czczo i przed snem po 20 ml, czyli jak pisała św.Hildegarda”jako pierwsze i jako ostatnie”